Бібліотека-філія №19 с.Ропча

Бібліотека-філія №19 с.Ропча

Однією з найгостріших проблем у діяльності бібліотек нашої країни в останні роки є поповнення їхніх фондів, адже у зв’язку з економічними труднощами держава не виконує своїх зобов’язань щодо гарантованого фінансування комплектування, як це передбачено ст.26 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»». Визначення власних шляхів пошуку коштів на комплектування і впровадження у зв’язку з цим нових форм роботи стали важливими чинниками виживання бібліотек Сторожинецької ЦБС.

Прикладом тісної співпраці бібліотеки і сільської ради, активного ставлення бібліотекарів до вирішення проблеми залучення позабюджетних коштів для задоволення читацьких запитів – є сільська бібліотека-філія с.Ропча, яку очолюють досвідчені бібліотекарі; вони мають понад 30-річний досвід бібліотечної роботи, люблять свою професію. Це завідувач філії – Гриженко Георгіна Кирилівна, привідний бібліотекар – Карч Марія Георгіївна.

За умов мізерного фінансування працівники сільської філії розпочали пошук альтернативних шляхів комплектування, так було налагоджено тісний зв’язок з місцевою сільською радою, де головує молодий, перспективний справжній господар села Олар Ілля Георгійович, який розуміє і цінує потребу в книзі для своїх односельчан. І вже декілька років щорічно виділяє по 1000 грн. на книги, а також фінансує цікаву передплату періодичних видань – в 2007 році – 700 грн., в 2008 році – 1000 грн., 2009 році – 1000 грн.

Олар І.Г. особисто виступив як меценат, профінансувавши видання четвертої книги місцевої поетеси О. Федоряк, подарувавши 3000 грн.

Завдяки ініціативі завідувача філії Гриженко Г. К., яка за власний кошт їде в Молдову і звідти через кордон везе для своєї бібліотеки та для бібліотек інших румуномовних сіл книги, які не можливо купити у нас. Це в основному дитяча та програмова література на румунській мові, яка представлена на книжковій виставці «Нова румунська книга». Там розташовані книги Й.Крянге, М.Садовяну, Б.Петричейку-Хаждеу, Т.Аргезі, І.Славич.

А репертуар періодичних видань налічує понад 25 назв, серед них найбільшою популярністю користуються «Порадниця», «Дім. Сад. Город», «ЗОЖ в Україні», «Люблю готовить», «Кухня», «Добрые советы» та інші. Всі газети і журнали зібрані на окремому стелажі «У гості до журналів і газет». Передплата часописів кожного року коригується з урахуванням інтересів користувачів.

Завдяки організації благодійної акції «Подаруй книгу бібліотеці» серед читачів бібліотеки та учнів школи, до фонду бібліотеки надійшла певна кількість книг.

Прикметою часу стало збільшення уваги до формування фонду з питань краєзнавства, лише за останні роки він збільшився завдяки подарованих книг літераторів краю І.Попеску, С.Скіпор, Д.Токіца, А.Чернова, О.Федоряк.

Певний внесок у формування фонду філії роблять подаровані комплекти журналів і газет читачами бібліотеки.

Бібліотека-філія с.Ропча веде також і активну популяри-зацію бібліотечного фонду, який налічує понад 14тис. примірників. Актуальні книжкові виставки «Моя Батьківщина – рідна Україна», «Мій край – моя історія жива», «Поважай природу – поважай себе», «З богом у серці» доповнюються відсилками у фонд, каталоги і картотеки, зверненнями до читачів, побутовим історико-краєзнавчим приладдям.

В тісній співдружності з школою, будинком культури бібліотека проводить масові заходи: шорічно широко відзначається день народження М.Емінеску, тому і в цьому році було проведено літературно-музичний вечір «Світоч румунської літератури», урок народознавства «Нема переводу – добрим звичаям народу», зустріч з воїнами-афганцями, вернісаж особистостей (зустріч з талановитою молоддю села). Яскравим заходом став зоряний час місцевої поетеси Олени Федоряк, присвячений авторці трьох збірок.

Активна життєва позиція бібліотекарів с.Ропча дала свій результат: бібліотека стала освітнім, інформаційним і дозвіллєвим центром. Але безперечно одне, що цілковите розв’язання проблеми фондоутворення неможливе без гарантованої державної підтримки.

SAM_0072 SAM_0074 SAM_0076 SAM_0077

Вгору
Перейти до панелі інструментів