Бібліотека-філія №21 с.Панка

Бібліотека-філія №21 с.Панка

Бібліотека на селі є територією інформації, духовності та знань. Бібліотека більше ніж інші заклади наближена до місцевої громади, є доступною та безкоштовною установою. Зміни, які відбуваються в житті держави ставлять нові вимоги і до бібліотечних працівників. Сьогодні недостатньо володіти професійними знаннями та вміннями, необхідно постійно вдосконалюватися, навчатися протягом життя. Головне – працювати творчо, відкрито по-новому. Так по-сучасному працює бібліотека філія № 21 с.Панка Сторожинецької ЦБС, якою завідує Дульгер Валентина Миколаївна. По підсумках районного огляду довідково-бібліографічної роботи 2007-2008 рр., бібліотека була визнана однією з найкращих.

Основним завданням сільської бібліотеки є забезпечення оперативного інформаційного та бібліотечного обслуговування користувачів. Значну роль у задоволенні інформаційних потреб користувачів відіграє довідково-бібліографічний апарат бібліотеки. В даній бібліотеці є алфавітний, систематичний каталоги; систематична картотека статей, краєзнавча картотека, систематична картотека статей для дітей, картотека обліку періодичних видань, картотека соціально-економічного профілю села, картотека соціально незахищених верств населення, картотека літератури, отриманої згідно державної програми “Розвитку і функціонування української мови”, програми “Книги України” та програми “Інститут національної пам’яті”.

Весь фонд друкованих документів відображено у алфавітному каталозі. Це понад 13 тис. примірники книг і брошур. Карточки з описом розміщенні у строгому алфавітному порядку. Систематичний каталог відображає галузеву літературу, яка вийшла з друку за часів незалежної України і художню літературу останніх років.

Для швидкого пошуку в картотеках виділені актуальні рубрики: “Екологія води”, “Небезпечне харчування”, “СНІД”, “Лісове господарство Буковини”, “Повінь на Буковині”, “Рік Гоголя на Україні”, “Репресії на Україні”, “Голодомор”, “Зелений туризм”, “Чорнобиль”, “Народне віче Буковини”, “УПА”, “Фонд милосердя”, “Місцеве самоврядування” та інші.

Для задоволення запитів відвідувачів різного віку і різного соціального статусу в бібліотеці створений інформаційний центр “Інформація на кожний день”, де виділені такі основні розділи: “Бібліотека. Влада. Людина”, “Економічне життя. Людина і праця”, “Земельна реформа”, “Соціальний захист населення”, “Україна – Євросоюз”, “Літературно-мистецька Сторожинеч-чина”, “Бібіліотечні будні”, “На все є відповідь у нас”.

Вагомим доповненям до довідково-бібліографічного фонду є тематичні папки-досьє “ Соціальна політика ”, “Україна на шляху до Європи”, “Економічне життя району”, “Вчимося жити на землі”, “Маловідомі факти з життя письменників Буковини”, “Пишеться історія села”, “Лікнеп для кухаря”, “Абетка квіткаря”, “Цікаво знати”, “Поради до часу”, “Україно земле козацька”, “Творчість наших читачів” та багато інших.

Відвідувачі можуть ознайомитись з новими законами і постановами, переглянути картотеки і каталоги, дізнатися про пільги соціально-незахищених верств населення і навіть про розміщені в селі Панці установи та організації, приватних підприємців та їхню діяльність. Важливим завданням бібліотеки є оперативне інформування користувачів про нові надходження до бібліотечного фонду. Бібліотекар постійно складає списки нових надходжень, списки “На допомогу шкільній програмі”. Проводились години інформації “Рідкісні птахи на Буковині”, “Художники краю”, “День захисту дітей”; день інформації “Україна на шляху до Європи”.

Не менш важливою формою є виконання бібліографічних довідок, за якими звертаються різні категорії читачів. У бібліотеці ведеться зошит, де фіксується запити і їхнє виконання. Протягом 2008 року виконано 417 тематичних та фактографічних довідок, за I півріччя 2009 року таких довідок було – 140..

Знаючи і вивчаючи інтереси і можливості своїх читачів Валентина Миколаївна взяла на індивідуальну інформацію трьох абонентів, які виявляють особливий інтерес і зацікавленість тією чи іншою галуззю знань, видом літератури. На групову інформацію взято 62 абонента в особах.

З метою розширення світогляду користувачів-дітей, пропаганди літератури, формування в учнів бібліотечно-бібліографічної культури, бібліотекою проводяться бібліотечні уроки: “Звідки прийшла книга”, “Довідкова література для дітей”, “Каталоги та картотеки”, “Як вести запис про прочитану книгу”, “Дитяча періодика”. Велика роль у заняттях приділяється самостійній роботі, що відповідає інтересам читачів. Найбільш поширені форми бібліотечних уроків: бесіди, рольові-ігри, брейн-ринги, вікторини, конкурси ерудитів, бібліографічні подорожі, екскурсії до бібліотеки.

В інформуванні користувачів допомагає також книжкова виставка “Нові книги” та виставки-перегляди періодичних видань.

Бібліотека-філія с,Панка є творчою лабораторією, базою навчання сільських філій з питань інформаційно-бібліографічної роботи. В її рамках проводяться щорічні семінари і практикуми. Предметом обговорення цих семінарів, були теми: “Роль і місце інформаційного центру бібліотеки у пропаганді книги та інших носіїв інформації”, “Основні напрямки інформаційно бібліографічної роботи сільських філій”. Перед учасниками семінарів демонструвала свій майстер-клас “Я пропоную свій досвід” завідувач філії Дельгер В.М.

У бібліотеці організовано та оформлено інформаційний куток читача “Бібліотека інформує”. Тут зібрано інформаційні документи бібліотеки, плани роботи, звернення до читачів тощо.

Систематичність інформації і визнання конкретної форми для кожної вікової групи читачів – основна мета довідково-бібліографічної роботи, якою керується бібліотекар сільської філії с.Панка.

В.Дульгер ПанкаDigital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera

Вгору
Перейти до панелі інструментів