Бібліотека-філія №7 с.Череш

Бібліотека-філія №7 с.Череш

Бібліотека-філія №7 Сторожинецької ЦБС – справжній центр культури, духовності, інформації і самоосвіти в селі Череш.

Завідуюча філією – Лотанюк І.Є. для кращого задоволення потреб користувачів систематично вивчає їх  запити: веде індивідуальні бесіди і спостереження. Про це свідчать замітки на всіх формулярах. Періодичні видання передплачуються для бібліотеки згідно вивчених інтересів користувачів. Їм була запропонована міні анкета «Ваші улюблені газета і журнал».

На сьогоднішній день наша держава здійснює недостатнє фінансування на комплектування бібліотечних фондів. Тому, щоб знайти вихід із цієї, на жаль, складної ситуації у бібліотеці проводиться щорічна благодійна акція «Подаруй бібліотеці книгу». Акція виявилась вдалою, адже завдяки їй фонд поповнився на 200 примірників видань.

Велике значення для якісного обслуговування користувачів має довідково-бібліографічний апарат бібліотеки. До нього відносяться: алфавітний і систематичний каталоги, систематична картотека статей, краєзнавча картотека, картотека періодичних видань, картотека програмової літератури для 9-11 класів, картотека соціально-значимої літератури, картотека соціально-економічного профілю села. Доповнюють ДБА бібліотеки тематичні папки-досьє: «Знаєш ти,  що таке Батьківщина?», «Вибери життя», «СОТ, ЄЕС, НАТО: це цікаво знати», «Історія села Череш», «На допомогу школі», «Людина має право», «Цілющі ліки матінки – природи», «Ексклюзивні рецепти кухонь світу». Для полегшення пошукової діяльності користувачів довідковий апарат бібліотеки оснащений «Зведеною українсько-російською абеткою»  і короткою «Таблицею ББК». Довідкові видання розміщені на поличці «Заглядай частіше у словник».

Особлива увага приділяється іміджу бібліотеки та рекламній діяльності про роботу бібліотеки. «Бібліотеко! Що без тебе я?!» – це книга відгуків, пропозицій, зауважень користувачів бібліотеки. Тут поруч із запитами дорослих читачів, таких як, Жулинська С., Федоряк О. є записи і читачів-дітей – Логін В., Опаєць В.

Наочність у бібліотеці актуальна, назви тематичних виставок і поличок сучасні і відповідають темі. Виставки різноманітні і привабливі для користувачів: це виставка-пізнання, виставка-інформація, виставка історичної пам’яті, виставка-реклама. Для молоді, яка шукає роботу, або хоче піти вчитись організована виставка «Обери улюблену роботу», де представлені  матеріали з районного центру зайнятості «Барометр професій», «Обери професію» та ін.

Бібліотекарем найбільше популяризуються краєзнавчі документи, довідкові видання з українського мовознавства і літературознавства, історії України, твори українських письменників-класиків, український і румунський фольклор. Зокрема, організована виставка  декоративно-прикладного мистецтва села «Зачарування красою Череша», організована і проведена зустріч з місцевими поетами Опаіцем А.С. і Федоряк О.І. «Митці Сторожинеччини», літературно-мистецький вечір «Картки любові Івана Франка».

Відомо, що виховати молодь, відповідно сучасним вимогам, завдання непосильне для одного бібліотекаря, вчителя, вихователя. Повинна бути тісна співпраця виховних закладів села. Сьогодні в селі Череш такий зв’язок існує. Спільно з шкільною бібліотекою, дошкільною  установою, сільською радою було проведено загальносистемні масові заходи: урок екології «Чорнобиль. Трагедія.  Пам’ять», родинне свято «Мама і я – гармонія життя», літературна година «Ірина Вільде і Буковина», читацька конференція «Лицар слова», свято книги «Диво, створене людиною».

Читачі бібліотеки с.Череш приймають активну участь у районних конкурсах «Хвилююче слово Пророка», «До оберегів відродження», де займають призові місця. А серед обдарованих читачів є художники, вишивальниці, поети. Наприклад, вірші Кушнір А. були надруковані в одному з номерів журналу Fagurel.

Бібліотека с. Череш є скарбницею інформації, вона сприяє гармонійному розвитку особистості, розвиває прагнення до пошуку інформації. З цією метою постійно складаються списки нових надходжень «Зупинись на хвилинку, вибери новинку». Таким чином проводиться ефективна масова інформація. Індивідуальна  робота з читачами є невід’ємною частиною інформаційної роботи бібліотекаря. Тому 6 користувачів бібліотеки взяті на індивідуальну інформацію. Періодично аналізуються їхні формуляри.

Численними є записи у «Зошиті видачі бібліографічних довідок». Щорічно користувачам видається близько 100 переважно тематичних довідок, здійснюється багато тематичних підбірок. Ведеться «Зошит обліку відмовлень користувачам». Документи відсутні у бібліотеці замовляються через внутрісистемний книгообмін у районній бібліотеці, найближчих сільських бібліотеках, по МБА та шкільній бібліотеці.

Читання – це вікно, через, яке читачі бачать і пізнають світ та самих себе. А бібліотека – шлях до храму, який кожний будує в душі своїй, створюючи себе – розумного, справедливого, культурного. Члени клубу за інтересами «Юний книголюб» дуже талановиті: пишуть вірші, співають, танцюють, вишивають, беруть активну участь у всіх масових заходах, що відбуваються у бібліотеці, селі, районі. Олар Д. і Воло щук В. – члени клубу «Юний книголюб» стали ініціаторами проведення конкурсу власних віршів і пісень. Завдяки своєї фантазії члени клубу зробили кольорові роздільники для дитячих формулярів. На засіданнях клубу юні книголюби постійно поповнюють свої знання і дізнаються про таємниці бібліотечної справи.

«Немає кращого фрегата, ніж Книга,- домчить до будь-яких берегів», – писав Е.Дікінсон. Бібліотекар Лотанюк І.Є. капітан того фрегата, курс якого складає читач. За вагомий особистий внесок в розбудову краю, активну участь у громадському житті портрет бібліотекаря с. Череш занесено у 2006 р. на галерею «Гордість Сторожинецького району».

 

Вгору
Перейти до панелі інструментів