Бібліотека іде в люди: Аншлаг на грядці і в саду

            Велика увага в Україні приділяється розвитку присадибного господарства: городництва, садівництва, домашнього тваринництва. Виробництво значної кількості овочів, фруктів, м’яса, молока, яєць та інших продуктів харчування піднімає добробут і багатство населення. У наш непростий час власне присадибне господарство багатьом дає єдину можливість звести кінці з кінцями.

          Проте дуже часто хазяї не задоволені результатами щоденної важкої і клопітної праці. Для ефективного ведення особистих присадибних та дачних господарств потрібні відповідні знання та навички. З цією метою в рамках акції «Бібліотека на вулиці» ми вирішили стати ближчими до людей та проблем сьогодення та щочетверга влаштовувати виїзні послуги для населення. Суть акції – якщо читач не може взяти до рук книги та періодику, то вони самі вийдуть назустріч всім бажаючим.

         Працівники Сторожинецької районної бібліотеки 30.05.14 та 05.06.14 представили виставку періодичних видань, що передплачує бібліотека на тему «Аншлаг на грядці і в саду», яка стала в нагоді городянам та гостям міста, допомогла зорієнтуватися у складних питаннях по догляду за присадибним господарством.

         Також Сектором інформаційних технологій та відділом нестаціонарного обслуговування проведено експрес-опитування. Головним запитанням було: «Чи займаєтесь ви присадибним господарством та чи приносить вам користь ця праця?» та «Чи потрібно наших дітей та молодь привчати до присадибного господарства?». Всього опитано 32 чоловік, серед яких було 15 жінок та 17 чоловіків.

           Найцікавішими були коментарі:

О.Гадинко, сторожинчанин, працівник міської ради: «…Звичайно присадибне господарство приносить користь, як моральну, так і фізичну. А от молодь нехай відвикає від Інтернету та займається чимось кориснішим…»

Т. Швець, сторожинчанка, вихователь ДНЗ №7 “Сонечко”: «… Присадибне господарство мені особисто приносить величезне моральне задоволення. Я сама люблю природу і намагаюсь прививати цю любов своїм вихованцям. Група, в якій я працюю в садочку, саме якраз еколого-природничого спрямування, тому я приділяю цьому особливу увагу. Ось, наприклад, проводили з дітками дослідження з корінцями цибулі, також спостерігали за гілочками бузку, вишні. Цікавим спостереженням було вирощування насіння пшениці, тому, коли вона проросла, паростками годували папужку, що живе у нас в зеленому куточку…».

О.Вікірюк, сторожинчанка, методист: «…Біля свого будинку вирощую все, що тільки можна. В наш час хочеться екологічно-чистої продукції. А діти нехай обов’язково відвідують бібліотеку. Книга є книга, читання – це найкраща вправа для тренування пам’яті…».

М.Буряк, сторожинчанка, спеціаліст з питань туризму: «…Фізична робота прививає у дитини любов до землі. Праця стимулює людину до самостійності. Я поки ще не стала мамою, але сподіваюсь, що буду майбутніх діток виховувати саме так…».

Михайло Васильович, сторожинчанин, бібліотекар Сторожинецького факультету Академії Державної податкової служби України: «…В першу чергу потрібно дитину брати до праці із собою, таким чином це буде перший крок до того, щоб привчити її до роботи…».

М.Зинчук, сторожинчанка, директор РЦСССДМ: «…Більшість дітей, які виросли в сільській місцевості, перейняли працю від батьків, які займаються присадибним господарством як за потреби, так і з любові… Дітей варто з раннього віку привчати до праці в саду та на городі, коли вони бачать змалку, як батьки відносяться, люблять рослинку чи тваринку, тільки тоді в дітях закладається відповідальність та особливо зникає жорстокість. І взагалі, земля нас годує, дає силу…».

Іван, сторожинчанин: «… Якщо привчати дітей змалку до праці, то таким чином виховується любов до батьків та повага до їх праці. Біля своєї оселі вирощую полуниці, всі можливі овочі. Я з 5-ти років допомагав батькам, а відтепер разом із дружиною пораємося по господарству. Ми чекаємо поповнення в сім’ї, первістка, а тому плануємо обов’язково разом обробляти городину, дерева та квіти…».

Аурел, сторожинчанин, пенсіонер: «…Я особливо люблю поратися в себе біля дому: вирощую тюльпани, хризантеми та інші рослини. Раніше щороку вирощував все в теплиці. В минулому році я розводив до 360 кущів хризантем різних сортів, 11 з яких – колекційні. Але в теперішній час все важче мені цим займатися через брак коштів, адже я пенсіонер, тому з такої кількості кущів залишив 70 сортів. Хризантеми вирощую квадратно-гніздовим способом, тому вони Також займаюсь щепленням рослин. Планую збудувати полісадник для розведення плодових дерев, на які маю великий попит. Не можу не поділитися маленьким досягненням: я виростив з кісточки плоду їстівного каштану з Італії,. Каштан росте вже 3-ій рік, пройшов акліматизацію і вже зараз рослина ростом з людину. Також виростив фундук з Австрії та з Туапсе. Першому вже 28 років, другому ж – 20. З великим захопленням читаю журнали та газети про садівництво та городництво, а передплачую особисто «Розумне господарство»…».

Людмила, жителька с.Нові Бросківці: «…Городництво – це наша основна праця, яку ми виконуємо щоденно. Ми з дитинства привчалися до роботи біля дому і самі навчили своїх дітей та онуків…»

Digital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera

Залишити коментар

Вгору
Перейти до панелі інструментів