СТОРОЖИНЕЦЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

Посилання на блог http://storcbsdorosla.blogspot.com/

Сторожинецька центральна районна бібліотека

Адреса:

59000, Чернівецька область
м. Сторожинець, вул. Ю. Федьковича, 11
Тел.: 2-54-57
Режим роботи: щоденно з 9 до 18 год.
Вихідний: понеділок
Остання п’ятниця місяця – санітарний день.

Відділ обслуговування користувачів ЦРБ

З цього відділу починається бібліотека.

Міська публічна бібліотека м. Сторожинця до 1948 року займала 2 невеликі кімнати по вул. Леніна, 12. З 1948 року переведена у приміщення міської ради, завідувачем якої був Тарнавський Володимир Іванович, вчитель за фахом.

Районна бібліотека на той час була у с. Міжріччя (завідувач Перевозчикова Р.Г.). У 1948 році відбулось скорочення та реорганізація бібліотек району. Райбібліотеку з с. Міжріччя переведено у сільську, а міську масову м. Сторожинця – у районну бібліотеку.

Першим спеціалістом з вищою бібліотечною освітою (Харківський державний інститут культури, стаціонарне відділення), який очолив районну бібліотеку, був Дробот Станіслав Юрійович (1965-1974 рр.). Книгозбірня обслуговувала 3000 читачів, бібліотечний фонд нараховував 60 000 примірників, передплачувала широкий спектр періодичних видань.

У 1995 році центральну районну бібліотеку переведено у нове приміщення. Закуплено меблі, бібліотечне обладнання за рахунок спонсорів та меценатів. З квітня 1998 року центральну районну бібліотеку включено до Єдиного державного реєстру, затверджено Статут.

За останні роки центральна районна бібліотека стала центром просвітницької та культурно-масової роботи.

Відділ здійснює бібліотечне та бібліографічно-інформаційне обслуговування користувачів різних категорій на абонементі для дорослих, в читальному залі, кафедрі для юнацтва.

Тут можна:

 1. ознайомитись з правилами користування бібліотекою;
 2. отримати найширшу інформацію про структуру, режим роботи, фонди бібліотеки та шлях розшуку документів за запитом читача;
 3. знайти цінні краєзнавчі видання;
 4. почитати найсвіжіші газети, журнали та підшивки за минулі роки;
 5. взяти участь у презентаціях нових видань, творчих зустрічах з письменниками, поетами, митцями.

Для того, щоб оперативно здійснити пошук друкованих видань, необхідно добре орієнтуватись в довідково-бібліографічному апараті бібліотеки. Він складається з довідково-інформаційного фонду та системи каталогів і картотек.

До фонду довідково-інформаційних (ДІФ) видань відносяться: енциклопедії, словники, довідники, бібліографічні посібники.

Пошуковий апарат відділу включає:

 1. алфавітний каталог – всі книги незалежно від теми та жанру подаються тут за алфавітом прізвищ авторів або назви книги;
 2. систематичний каталог – тут всі видання представленні за галузями знань;
 3. систематична картотека статей – включає описи статей з ак­туальних питань, які публікуються в періодичних виданнях, що передплачує бібліотека;
 4. краєзнавчий каталог – включає відомості про літературу краєзнавчого характеру та картки на статті місцевого друку.

На базі відділу працюють:

Центр регіональної інформації “Пріоритети місцевої влади”, який забезпечує інформацією місцеві органи влади та населення, та включає довідково-аналітичні бази та банки даних про регіон;

Центр європейської інформації “Знай про Європу більше”, який здійснює широкий доступ до інформаційних ресурсів з питань євроінтеграції, що має бібліотека, та безкоштовного доступу до електронних ресурсів світової мережі Інтернет.

Працівники відділу займаються накопиченням, обробкою, зберіганням інформації з широкого спектру проблем євро інтеграції. Відділ формує різноманітні банки даних: проводить збір, систематизацію і популяризацію літератури з найбільш актуальних питань сучасності та минулого, проводить краєзнавчу пошукову роботу, збирає інформацію про цікаві події, факти з історії краю, видатних людей Буковини.

Кваліфікований бібліограф відділу допоможе Вам вибрати найкоротший шлях до потрібної інформації:

– надання консультацій щодо самостійного пошуку необхідної інформації у системі ДБА бібліотеки;

– виконання фактографічних, тематичних, уточнюючих довідок, різноманітної тематики, бази даних;

– інформування про наявність у фонді бібліотеки книг та періо­дичних видань;

– інформаційне обслуговування підприємств, організацій та учбових закладів міста;

– видання оглядової довідки “Хроніка культурного життя району”;

Бібліограф допоможе Вам встановити автора книги, якщо відома назва, дізнатися про літературні премії, якими відзначено письменників та їх творчість тощо.

Абонемент

У фонді налічується приблизно 23000 примірників книг. Широко представлені твори класиків вітчизняної та світової літератури, програмова література для навчальних закладів, науково-популярна та пізнавальна література.

Надходженню книжкових новинок значною мірою сприяла реалізація державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004- 2010 р.р. та програми випуску друкованої продукції “Українська книга”.

У певної частини користувачів існує попит на книги пригод­ницької тематики, жіночі романи, детективи, фентезі, бестселери. Ці видання складають комерційний фонд абонементу, який форму­ється за рахунок внесків користувачів і видається за певну плату.

Працівники абонементу впроваджують інноваційні методи та форми обслуговування користувачів, проводять соціальні роз­відки, працюють з соціально-незахищеними групами населення.

Принцип роботи відділу – “Кожному читачу потрібну книгу в пот­рібний момент”.

Читальна зала

Традиційне місце проведення культурно-просвітницьких акцій, літературно-мистецьких вечорів, бенефісів читачів, презентацій нових книг, зустрічей з визначними діячами культури, мистецтва, “круглих столів” тощо.

Завдяки постійно діючим виставкам “Горджусь тобою, Україно!” читачі мають змогу перебувати в курсі найважливіших подій в Україні та світі.

Читальна зала у своїх фондах має найбільш цінну літературу та періодику з різних галузей знань: суспільних наук, історії, філософії, соціології, права, природничих та гуманітарних наук, літе­ратуру з мистецтва, економічну, технічну та сільськогосподарську, великий вибір довідкових видань. Фонд періодичних видань налічує приблизно 100 назв журна­лів та газет.

Сьогодні наша бібліотека вийшла за межі традиційних форм обслуговування читачів і надає ряд послуг за певну плату:

 1. “нічний або­немент”: книги, що є в обмеженій кількості, видаються додому на ніч;
 2. видача комерційної літератури;
 3. ксерокопіювання документів;
 4. складання бібліографічних довідок;
 5. оформлення реєстраційних документів, тощо.

Бібліотека тісно співпрацює з іншими організаціями, пред­ставниками державних установ, підприємств та навчальних закла­дів, осередками національно-культурних товариств, політичних партій і громадських організацій, засобами масової інформації.

 

Залишити коментар

Вгору
Перейти до панелі інструментів