Сторожинецька районна бібліотека для дітей

Посилання на блог http://storcbsdit.blogspot.com/

Сторожинецька районна бібліотека для дітей

Адреса: 
59000
вул. Ю. Федьковича, 11
м. Сторожинець
Тел.: 2-18-35
Режим роботи: щоденно з 9 до 18 год.
Вихідний: понеділок.

Читальна зала дитячої бібліотеки

    Захід 068  IMG_1492 NYX

Захід 012 Захід 003

Кімната казок

  

    

Довідка про районну бібліотеку для дітей

Згідно з архівними даними в 1948 р. на базі міської бібліотеки була створена районна бібліотека для дітей із книжковим фондом 1,8 тис. книг, яка розміщувалась на першому поверсі в приміщенні старої ратуші міської ради. До послуг читачів були 2 читальні зали та 2 абонементи за віковими групами. Очолювала колектив бібліотеки Елізон Софія Миронівна. Згідно інвентарних книг протягом 50-х років щорічно до бібліотеки надходило від 700 до 1000 прим. книг. В 1961 році бібліотекою було охоплено 2,5 тис. читачів, книговидача – 63 тис. прим. книг.

З 1961 по 1974 рр. бібліотеку очолювала Колядко Ольга Федорівна, яка була фахівцем і зуміла організувати інформаційно-бібліогра­фічну, масову роботу та керівництво читанням дітей. Бібліотечний фонд становив 32,7 тис. примірників.

У 1975 р. після закінчення Київського державного інституту культури завідувачем бібліотеки призначають Т.І. Ковбан. Молодий, енергійний фахівець урізноманітнює масові заходи, створює клуби за інтересами та дитячі кімнати у сільських філіалах, координує роботу з шкільними бібліотеками. В 1984 р. Тетяну Іларівну призначили директором Сторожинецької ЦБС, заступником директора по роботі з дітьми призначена Токарюк Надія Михайлівна.

В 1994 р. бібліотека отримує нове приміщення по вул. Ю. Федьковича, 11, де знаходиться і нині.

Щодня своїми світлими читальними залами та абонементами зустрічає юних читачів наша бібліотека. В ній знаходяться казково оформлена кімната для дошкільнят та школярів 1-3 класів, читальна зала та абонементи для школярів 4-9 класів, куток народознавства “Мій край – моя історія жива”. Відділи дитячої бібліотеки пропагують бібліотечний фонд розгорнутими книжковими виставками-вікторинами, виставками-рекламами, виставками-порадами, а саме:

 1. “У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи”;
 2. “Живи та міцній, українська державо”;
 3. “Лунай, прекрасна наша мово, – ти наше диво калинове”.

На сьогоднішній день районна дитяча бібліотека обслуговує 5 шкіл м. Сторожинець. Бібліотечний фонд становить 33 748 прим., а користуються даним фондом 3 280 користувачів, яким щорічно видаються біля 68 тис. прим. книг. Щорічно фонд дитячої української книги збільшується приблизно на 5 тис. прим. Поповнення фондів бібліотеки здійснюється як за рахунок коштів районного бюджету, так і за рахунок державної Програми розвитку і функціонування української мови та Програми випуску друкованої продукції “Українська книга”.

Вже декілька років при бібліотеці спільно з редакцією місцевої газети “Рідний край” діє літературна студія “Первоцвіт”, керівником якої є головний редактор газети “Сторожинець” Левіна Л.В.. Члени клубу – це талановиті учні Сторожинецької гімназії, ліцею та шкіл міста. Ці юні поети-прозаїки на чергових засіданнях виступають з презентаціями власних творів, зустрічаються з місцевими та буковинськими поетами і письменниками.

Засідання літератуної студії “Первоцвіт” на базі бібліотеки-філії с.Снячів:

Засідання літературної студії "Первоцвіт" в бібліотеці с.Снячів

Засідання літературної студії "Первоцвіт" в бібліотеці с.Снячів

 

 

Засідання літературної студії "Первоцвіт" в бібліотеці с.Снячів

Засідання літературної студії “Первоцвіт” в районній дитячій бібліотеці:

Засідання літературної студії "Первоцвіт" в районній дитячій бібліотеці      Засідання літературної студії "Первоцвіт" в районній дитячій бібліотеці

Засідання літературної студії “Первоцвіт” на базі бібліотеки-філії с.Панка:

Засідання літературної студії "Первоцвіт" у бібліотеці с.Панка

Digital StillCamera

Digital StillCamera

                               Digital StillCamera

Доброю традицією бібліотеки стало проведення тижня дитячої та юнацької книги. Впродовж цього тижня проводяться різноманітні творчі акції.

Щороку бібліотекарями відділу молодших читачів проводиться “Посвята в читачі”. Під час заходу читачі дізнаються про книгу, розширюють свій кругозір, знайомляться з правилами користування книгою та бібліотекою.

IMG_1207 IMG_1211 IMG_1214 IMG_1216

Не проходять поза увагою нашої бібліотеки Всеукраїнський конкурс “Найкращий читач року”, де активну участь беруть наші користувачі та неодноразово ставали переможцями.

  

 

Важливим аспектом діяльності дитячої бібліотеки є організація творчих акцій з популяризації та збагачення духовних здобутків підростаючого покоління, бібліотекарі намагаються використовувати новітні, більш ефективні форми роботи з дітьми. Такими є: виставки-реклами, виставки-дискусії, брейн-ринги, уроки-роздуми, уроки-відкриття, літературні ток-шоу, бесіди-інформації, бесіди-консультації та інші.

Для батьків та організаторів дитячого читання – вчителів, вихователів, керівників гуртків – оформлено куток, де можна ознайомитись з книгами з питань педагогіки, логопедії та погортати спеціальні журнали.

До послуг наших користувачів широке коло періодичних видань – 29 назв газет, 45 назв журналів, довідковий фонд та довідковий апарат бібліотеки:

 1. алфавітний та систематичний каталоги,
 2. систематична та краєзнавча картотеки,
 3. картотеки індивідуальної інформації,
 4. картотека соціально-значимої літератури.

Працівники відділу – це професійні, талановиті, ініціативні та працьовиті бібліотекарі, які віддають усі свої зусилля, усе тепло своїх сердець і душ, чим здійснюють не абиякий внесок у духовне виховання і розвиток підростаючого покоління.

До ваших послуг:

 1. комерційний фонд;
 2. ксерокопіювання документів;
 3. нічний абонемент;
 4. уточнюючі та фактографічні довідки;
 5. екскурсії до бібліотеки.

Музей “Бабусина скриня”

В музеї знаходяться музейна кімната, де зібрані стародавні предмети побуту, національні костюми, імітовано фрагмент старовинної української хати. До музею часто здійснюються екскурсії, в яких радо беруть участь як діти, так і дорослі, а також майбутні читачі нашої бібліотеки.

       

Інтернет-центр

Сторожинецької районної бібліотеки для дітей

Завдяки створенню Інтернет-центру у районній дитячій бібліотеці створилися умови для спілкування між талановитими  дітьми літературної студії «Первоцвіт», користувачів бібліотеки, що навчаються в художній та музичній школах для самоосвіти, участі у міжнародних конкурсах; гуртків «Поетичної кераміки» та «Лозоплетіння», які діють при еконатуралістичному центрі. Сила всесвітньої павутини дає змогу обдарованим дітям використовувати Інтернет для більш широкого ознайомлення з видатними митцями України та далекого зарубіжжя, висвітлювати свою творчість.

Зацікавленість сучасних дітей до комп’ютерної техніки дає змогу бібліотеці підвищити свої показники. А обізнаність бібліотекаря в сфері комп’ютерних технологій значно покращує обслуговування допитливих малюків, які постійно цікавляться новинками он-лайн можливостей. Бібліотечні працівники щодня допомагають дітям реєструватися в соціальних мережах, намагаються донести до них бажання дотримуватися етики в Інтернеті. Позитивним моментом є те, що діти знаходяться під постійним наглядом бібліотекаря в Інтернет-центрі, що сприяє їх культурному вихованню, так як вдома батьки не завжди бачать, чим займаються їхні діти за комп’ютером.

З метою підвищеної зацікавленості дітей до віртуальних ігор створено клуб за інтересами “Ігроленд”, в рамках якого проводиться участь дітей в безпечних он-лайн-іграх під контролем бібліотечних працівників. Було проведено спаринг між бібліотекарем-консультантом та учасниками клубу в он-лайн-іграх соціальних мереж, що позитивно позначилося на відносинах між дітьми та бібліотекою.

IMG_1200 Захід 008 IMG_1202 2013-06-05-1166

Відділ координують:

Маніліч Віоріка Тодорівна – заступник директора по роботі з дітьми.

Лазарюк Ярослава Степанівна – провідний бібліограф відділу.

Бойчук Зінаїда Салванівна – провідний бібліотекар.

Няйко Ірина Іллівна – бібліотекар І категорії.

Зеленюк Лариса Георгіївна – бібліотекар І категорії.

Залишити коментар

Вгору
Перейти до панелі інструментів