Визначні особистості краю

У ХІХ ст. в Сторожинці у своїй резиденції періодично жив та відпочивав землевласник  М. Оренштайн.

Сторожинеччина пов’язана з імям графа Сикантина, який  звів собі будинок у с. Стара Жадова у 1893 році. На Сторожинеччині свого часу також відомими були родини Миколи Фльондора, родина Окуневських (в тому числі Софія Окуневська – перша жінка-лікар в Австро-Угорщині), родина Волчинських та ін. За часів Австро-Угорщини почесним громадянином міста Сторожинець був видатний громадсько-політичний діяч Буковини Барон Микола Василько.

Сторожинеччина також пов’язана з ім’ям Тодора Іваницького, відомого політичного діяча, Пантелеймона Видинівсього – буковинського художника, який протягом 1926-1936 рр.  працював викладачем рисунка й каліграфії у Сторожинецькому ліцеї. До відомих постатей 20-40-х років ХХ ст. також належить німецькомовний письменник Альфред Маргул-Шпербер (1898-1967 р.р.).Сторожинецька земля дала наснагу для творчості Ользі Кобилянській, письменниці і громадській діячці Наталії Кобринській. Гостював у родини Окуневських і письменник Василь Стефанник, де й лягли на папір перші новели «Синьої книжечки».

Також уродженцем Сторожинеччини є митрополит Даниїл (в миру – Чокалюк Богдан Михайлович). Він був одним з тих, хто закладав підвалини Української Православної церкви Київського патріархату. Окрім того, родом з с. Давидіка співак з світовим іменем, соліст Берлінської опери Йозеф Шмідт. У Давидівці якийсь час жив відомий український письменник, композитор С.І. Воробкевич.

У с. Кам’яна народився та прожив 50 років відомий письменник, член Національної спілки письменників України Василь Кожелянко.

У с. Ропча  є могила письменника, перекладача, збирача українського, молдавського фольклору Болеслава Хиждеу.

У місті Сторожинець народився провідний політик Буковини Георге Грігоровіч, депутат австрійського парламенту від соціал-демократиів, видавець газети.

Уродженцями Сторожинця є й член Спілки художників Румунії, автор великої кількості портретів, пейзажів Василь Буз, відомий румунський композитор, диригент, педагог Раду Паладі. Уродеинцею с. Тисовець Сторожинецького району є відома українська поетеса т новеліст Анна Дущак.

Нині у Сторожинці живе Герой України Георгій Березовський. Чудово репрезентують наш край у державі та за її межами народний артист України Марян Гаденко.

Залишити коментар

Вгору
Перейти до панелі інструментів