Нова система обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями

 

Нова система обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями

         Управління Пенсійного фонду України  в Сторожинецькому районі  Чернівецької області, в рамках  покращення обслуговування людей з особливими потребами, повідомляє що під’їзд до будинку управління обладнаний  пандусом. Крім того, відділ  обслуговування громадян розташований на першому поверсі приміщення, що додає зручності. А тому відвідувачі на візках самостійно  можуть вирішити свої питання з пенсійного забезпечення. Прийом мешканців проводиться управлінням щоденно впродовж робочого дня за принципом “єдиного вікна”. Головна перевага такого принципу – здійснення прийому без встановлення спеціальних днів і годин, без поділу за зональним чи дільничним принципом у межах одного управління.

В одному місці громадяни мають змогу не тільки отримати консультації з питань застосування законодавства про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а й подати необхідні документи для призначення або перерахунку пенсій, отримати пенсійні посвідчення, страхові свідоцтва, інші довідки на вимогу одержувача пенсій та допомоги, дізнатися про порядок обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та порядку зарахування страхового стажу тощо.

У сільській місцевості акцент зроблено на виїзних прийомах за місцем проживання громадян. Ці прийоми здійснюються за спеціально затвердженими графіками. Звернувшись до послуг на виїзний прийом пенсіонери, а також люди з обмеженими фізичними можливостями можуть отримати необхідну консультацію та допомогу від спеціалістів пенсійної служби району: це все дозволяє наблизити послугу до людей, без зволікань вирішувати нагальні питання громадян, дає змогу дізнатися безпосередньо від відповідальних осіб, які заходи будуть вжиті для задоволення їх звернень і запитів.

З метою обізнаності населення пенсійники району активно співпрацють з ветеранськими організаціями та спілкою інвалідів. Під час зустрічей з інвалідами, пенсіонерами розглядаються питання щодо призначення та виплати пенсій, проведення перерахунків пенсій у зв’язку із змінами в законодавстві, щодо  запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, розширення послуг, які надаються громадянам дистанційно, через веб-портал електронних послуг. Крім того, на таких зустрічах роздаються  інформаційно-роз’яснювальні буклети.

Управління Пенсійного фонду нагадує що мешканці району можуть скористатись „гарячою” телефонною лінією ( 2-54-68 ) та Скайп-зв’язоком  – «dovidkapfustor»

Газета, що допомагає жити

Хочете бути в курсі останніх змін у пенсійному законодавстві й знати свої права на отримання, перерахунок, індексацію пенсії та інші пенсійні послуги, гарантовані державою? Тоді газета «Пенсійний кур’єр» саме для Вас.

Періодичне видання висвітлює події в суспільно-політичному житті країни, практику роботи органів Пенсійного фонду. Передплативши її, зможете ознайомитись з новинами у пенсійному забезпеченні, оперативно дізнаватися про стан вирішення соціальних проблем, отримати консультації спеціалістів Пенсійного фонду України з приводу законодавчих нововведень, фахові роз’яснення актуальних пенсійних питань.

Є що почитати й просто для того, щоб скрасити своє дозвілля. Видавці потурбувалися, щоб кожен номер містив цікаву та корисну інформацію, підібрану саме для цільової аудиторії видання: історичні факти, життєві історії, розповіді про видатних особистостей, кулінарні рецепти, поради для садівників та городників тощо.

Передплачуйте  тижневик Пенсійного фонду України «Пенсійний кур’єр», будьте завжди в курсі всіх  новин та подій.

Передплатний індекс: українською мовою – 06840; російською мовою – 06842.

Вартість передплати: 1 міс. –9,34 грн; 3 міс. –28,02 грн; 6 міс. – 56,04 грн.

 

Коли українські жінки виходитимуть на «заслужений відпочинок»?

Внаслідок поступового підвищення пенсійного віку для жінок з 1 жовтня 2011 року, на даний час право на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 57 з половиною років. Пенсійний вік та умови набуття права на цей вид пенсії визначені статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, яка передбачає, що із поступовим підвищенням пенсійного віку для жінок у 2021 році право на пенсію за віком матимуть особи, які досягли 60-річного віку та набули страховий стаж не менше 15 років.

Дострокове призначення пенсії за віком жінкам при досягненні 55-річного віку на даний час законодавством не передбачено. У відповідності до п.7-2 Прикінцевих положень згаданого вище Закону таке право надавалося лише до 1 січня 2015 року за умови наявності у жінки страхового стажу не менше 30 років та звільнення з роботи.

 

Соціальна небезпека нелегальної зайнятості

Однією з актуальних проблем сьогодення є соціальний захист  населення. Та у розумінні більшості громадян ця тема стосується виключно пенсіонерів або осіб з інвалідністю. Навряд чи будь-хто з молоді погодиться віднести себе до категорії незахищених чи малозахищених верств населення. Однак, якщо аналізувати сучасний стан ринку праці та зайнятості населення, то саме осіб працездатного віку можна віднести до цих категорій. Майже 265 тисяч буковинців, а це понад 50% працездатного населення області, не перебувають на обліку в Реєстрі застрахованих осіб. З них майже 89 тисяч – не зайняті офіційно у жодній зі сфер економічної діяльності.

Погоджуючись на неофіційні умови праці, особи втрачають не тільки  страховий стаж і соціальний захист, а й право на гідну пенсію в майбутньому. Для працівників розмір заробітку, що не перевищує мінімальний, впливає на набуття ними страхового стажу, необхідного для призначення пенсій та допомог. А до настання пенсійного віку, у разі нелегальної зайнятості, вони ще й позбавляють себе низки державних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Крім цього, ризикує і сам роботодавець, оскільки суми штрафу за недотримання мінімальних гарантій з оплати праці (допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі виконання роботи упродовж повного робочого часу) сягають від 14500 грн. до 43500 грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

 

Залишити коментар

Вгору
Перейти до панелі інструментів