У дитячій книгозбірні відбувся урок патріотизму з нагоди 100-річчя бою під Крутами

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтивики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій.

П’ять годин безперестанку студентський курінь стримував наступ червоних, втрачаючи молоді життя, під градом куль і гранат. Московські солдати без жалю багнетами проколювали юначі груди, прикладами рушниць розбивали голови, добивали поранених – розповідали очевидці тих трагічних подій.

28 студентів потрапили в полон.  Цілу ніч по-звірячому мордували їх, а на світанку повели на розстріл. У зимове холодне небо злетіли звуки гімну „Ще не вмерла Україна”, що  заспівав один із гімназистів . Пролунала недовга кулеметна черга… В загальному бій під Крутами тривав 3 дні. 29 січня було вбито останнього з трьохсот крутівських героїв. Більшовицькі кати заборонили місцевим селянам поховати за християнським обрядом тіла захисників Києва, залишивши їх на засніженому полі.

Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. „Понад все вони любили свій коханий край”, — писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.

І саме цій темі приурочено  урок патріотизму “Крути – приклад для живих», який проведено в Сторожинецькій районній дитячій бібліотеці.

20180131_113738 20180131_112811

Працівниками бібліотеки оформлено розгорнуту книжкову виставку « На Аскольдовій могилі Український цвіт».

Ведуча заходу  Бойчук З.С. ознайомила присутніх  з фактами тих подій, які стали початком боротьби за Незалежність України.

20180131_110915

Захід доповнювали кадри кінохроніки «Бій під Крутами», прозвучали пісні: «Героям Крут», «Ніколи не плач»,  у виконанні авторки Вікторії Ліскович вірш «До дня пам’яті Героїв Крут».

Лазарюк Я.С. провела огляд літератури «Нев’янучий вінок пам’яті Героїв Крут». До участі у проведенні уроку патріотизму долучились учні 8 –б класу ЗОШ 1-111ст. №1 з класним керівником Баліновою В.Д.

Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща. Вічна їм слава.

Залишити коментар

Вгору
Перейти до панелі інструментів