Літературно – мистецький захід з нагоди 80-річчя В.Стуса «Ярій душе! Ярій, а не ридай…» у Новій Жадові

Як добре те, що смерті не боюсь я

 І не питаю, чи тяжкий мій хрест,

що перед вами, судді, не клонюся

в передчутті невідомих верст.

                                               В.Стус.

 

Вже три десятки років після своєї смерті, Василь Стус живе поміж нас. Живе завдяки тим людям, які вивчають його творчість, які пам’ятають і пишуть про нього і знають не тільки як поета, але як людину.

Поет та лицар, Василь Стус став наріжним каменем нашої пам’яті про ХХ століття. Войовничий поет, який не схибив і не схилився, який воював і творив – уособлення  мільйонів.  Полеглий у бою з ворогом, поет Василь Стус мусив і мав стати і одним, і другим. Навіть не взявши зброї до рук, він виконанв життєве покликання.

Нещодавно в Дібрівській ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся літературно – мистецький захід: «Ярій душе! Ярій, а не ридай…».

В рамках заходу учні школи декламували поезії, розповідали про життєвий  і творчий шлях письменника, переглядали фільми, презентаційний матеріал.

Учні дізналися, що життєвий шлях В.Стуса обірвався на 47-му році у карцері табору. Там він неодноразово оголошував голодування на знак протесту через жорстоке поводження з ув’язненнями. Попри нестерпні умови, Василь Стус в ув’язненні продовжував писати вірші, багато перекладав, зокрема, з німецької (Гете, Рільке). Але все написане в нього постійно конфісковували, забирали навіть листи до родини.

В.Стус вів смертельний бій, і хрест, даний йому Богом і відточений його власним талантом, був зброєю в руках поета. Стусові побратими, які винесли його неписані рядки із в’язниць, втримали окопи нашої свободи. В поту, крові і сльозах вони не забули ні Василя, ні віршів, і теж здійснили своє покликання.

Учні зрозуміли, що митець потрібен своєму народові та й усьому світові тільки тоді, коли його творчість зливається з криком його нації…

Наприкінці  була проведена вікторина, в якій були визначені місця, а саме:  І-місце посів учень 8 класу Флорескул Антон;  ІІ-місце посіла  учениця 8 класу Палагнюк Анастасія, ІІІ-місце – учениця 9 класу Антонюк Діана.

Н.Жадова Стус 3 Н.Жадова Стус 2 Н.Жадова Стус 1

                                                   Вчитель української мови та літератури

                                                    Дібрівської ЗОШ І-ІІ ступенів Т.Д.Савчук,

                                                    сільський бібліотекар М.А.Шевчук.

Залишити коментар

Вгору
Перейти до панелі інструментів