- Сторожинецька районна централізована бібліотечна система - http://www.bibliostor.cv.ua -

В рамках проекту Сторожинецької центральної районної бібліотеки «Молодь Сторожинеччини за здоровий спосіб життя» 7 червня у читальному залі районної бібліотеки відбувся тренінг на тему «Що потрібно знати про ВІЛ/СНІД», який було підготовлено спільно з практикуючим психологом – викладачем лісового коледжу Пансиком М.М.

Головною метою проведення тренінгу є формування у підлітків необхідних  знань про  існуючу проблему  сучасності – ВІЛ/СНІД і особисту відповідальність за свою поведінку та здоров’я.

Учасниками тренінгу стали учні 10 класу Сторожинецької районної гімназії (класний керівник  Бажура В.І.)

СНІД – одна з найважливіших і трагічних проблем людства, яка виникла  наприкінці ХХ сторіччя. Суть цієї проблеми не лише в тому, що в наш час мільйони людей інфіковані на СНІД – це значна економічна проблема, оскільки утримання та лікування хворих, розробка та виробництво діагностичних та лікарських засобів вже зараз коштують мільярди, але і в тому, що до цього часу немає радикального методу лікування та профілактики цієї інфекції яка викликає смерть хворих на синдром набутого імунодефіциту.

У ході тренінгу учні познайомилися з історією боротьби зі СНІДом, дізналися про невідомі їм подробиці захворювання та результати боротьби ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, про шляхи зараження цією жахливою інфекцією, познайомилися їз сумною статистикою хворих на СНІД у Чернівецькій області, в Україні та всьому світі.

За допомогою тренінгових вправ досвідчений психолог використав унікальні методи знайомства та співпраці з  учасниками тренінгу для того, щоб краще налаштувати їх до обговорення маловідомої  для  них проблеми  у невимушеній  обстановці.

Таким чином Максиму Михайловичу вдалося переконати школярів у необхідності раннього пізнання проблеми, що дозволить правильно усвідомити небезпеку хвороби і особисту відповідальність кожної людини за своє здоров’я.

Відповідаючи на запитання «З чим ти йдеш з тренінгу та що залишаєш тут?», кожен з учасників  відмітив наступне:

– поповнив свої знання на тему СНІДу;

– отримав відповіді на запитання, які, можливо, не наважувався обговорювати навіть із однолітками, друзями чи рідними;

– з користю провів час у приємній дружній атмосфері.

12018-06-07-1992018-06-07-200 [1]2018-06-07-198 [2]

Наприкінці тренінгу бібліотекарі підготували і запропонували для перегляду відеосюжети про ВІЛ та СНІД.

Тренінг виявився напрочуд вдалим та корисним для молодих користувачів бібліотеки, адже ми намагалися привернути увагу молоді до проблеми СНІДу, виховати уважне ставлення до себе, до свого здоров’я та сформувати стійку позицію про необхідність дотримуватись здорового  способу життя, оскільки здоров’я — це найцінніший дар.

Результатом тренінгу є соціальний плакат із постами, написаними учнями власноруч під час тренінгу, який виготовили працівники ІТ-сектору районної бібліотеки.

Плакат молодь і снід [3]