«Лунай, величне наше слово!» – під такою назвою у Сторожинецькій районній дитячій бібліотеці відбулося свято мови

9 листопада— День української писемності та мови.

Кожна епоха дарує людству нові винаходи й відкриття. Але найбільшим було письмо. Писемні знаки дали людям можливість зберегти істинне знання. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому.

Рідна мова – та, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла.

Любити, шанувати і плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави.

Відомий український письменник XIX століття Панас Мирний писав: «Найбільше і найдорожче добро кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздуми, досвід, почування».

З цієї нагоди  районна дитяча бібліотека провела  свято мови «Дзвенить струмочком рідна мова», де була оформлена розгорнута книжкова виставка «Лунай, величне наше слово!».

На свято були запрошені учні та вчителі Сторожинецької ЗОШ 1-111ст. № 1.

Ведучі заходу ознайомили читачів з історією виникнення  української писемності та мови.

Присутні з задоволенням   переглянули документальний фільм , відео-перегляд «9 листопада –День української писемності та мови», прослухали пісні, вірші, легенди , прислів`я та приказки про мову.

Залишити коментар

Вгору
Перейти до панелі інструментів