Всеукраїнський тиждень права провели у бібліотеці

10 грудня в Україні стартував Всеукраїнський тиждень права – масштабна серія заходів, покликаних сприяти підвищенню правової освіченості та правової свідомості громадян.
Довідка: Всеукраїнський тиждень права започатковано відповідно до Указу Президента України від 8 грудня 2008 року №1149 «Про Всеукраїнський тиждень права», і проводиться він щороку в тиждень, що включає 10 грудня – Міжнародний день прав людини, який заснований 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.
     Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, що стала першим міжнародним документом, в якому чітко сформульовані положення про права людини.

У 2018 році відзначається 70-та річниця Загальної декларації прав людини.

Протягом 11-15 грудня в Сторожинецькій районній бібліотеці були організовані  різноманітні заходи, спрямовані на правопросвітництво – читачі та працівники бібліотеки мали змогу дізнатись, які у них є права, як ними скористатись і як захистити.
     Зокрема, про значення Загальної декларації прав людини розповіла головний спеціаліст Сторожинецького Бюро безоплатної допомоги Дарічук Магдалина Тодорівна: 70 років тому ООН ухвалила Декларацію прав людини. Вже достатньо часу пройшло, щоб ми усвідомили, що права людини не залежать від виконання нею покладених обов’язків. В українському суспільстві існує думка, що права даються як винагорода за виконання обов’язків, що якщо на одному важелі знаходяться права, то на іншому мають бути обов’язки.

Але так дуже вигідно для себе трактують права людини в авторитарних та диктаторських системах влади. Насправді ж права однієї людини можуть бути обмежені і обмежуються тільки правом іншої людини. Права людини – це комплекс природних і непорушних свобод і юридичних можливостей, обумовлених фактом існування людини в цивілізованому суспільстві. Проголошені права людини включають, зокрема, можливість розвивати і використовувати свої людські й моральні якості, інтелект, таланти для задоволення духовних й інших інтересів і потреб.

   Держава, як носій обов’язків, має забезпечити умови для реалізації прав.  У 1948 р. всесвітня Організація Об’єднаних Націй ухвалила Загальну декларацію прав людини.  Декларація складається з 30 статей, які лягли в основу наступних міжнародних договорів, у регіональних
документах по правах людини, національні конституції та інші закони. Міжнародний законопроект з прав людини складається з Всесвітньої Декларації Прав Людини, Міжнародного Пакту про економічні, соціальні і культурні права і Міжнародний пакт про громадянські і політичні права та двох факультативних протоколів до неї.
        У 1966 році Генеральна Асамблея прийняла два докладних договори, які завершують Міжнародний законопроект про права людини. В 1976 році, після того як договори були ратифіковані достатнім числом окремих націй, законопроект набув статусу міжнародного права.”
       Також читачі бібліотеки були ознайомлені з документами та матеріалами, зібраними на книжковій виставці  «Знай свої права!». Особливою увагою користувались видання «Права людини і громадянина в Україні» та видання Національної Асамблеї інвалідів України «Права людей з інвалідністю в Україні».

Так, багато цікавого читачі дізналися в ході години правов
ої інформації, де всі бажаючі були ознайомлені з
інформаційними матеріалами, які зібрані в Центрі регіональної інформації:
«Соціальний захист і пенсійне забезпечення»,  «Правова допомога учасникам ООС», «Державна підтримка переселенців», «Сім’я, молодь, діти», тощо.
 Заходи пройшли у тісній співпраці з районним бюро безоплатної правової допомоги, соціальною службою у справах сім’ї та молоді.
Залишити коментар

Вгору
Перейти до панелі інструментів