ВИБОРИ – 2019. Відомості про права виборця

Інформація надана Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області в рамках проекту «Я маю право голосу!»

Права виборців


ГОЛОСУВАННЯ НА ВИБОРАХ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ Є ТАЄМНИМ:

контроль за волевиявленням виборців забороняється. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування.

ПРО ВИБОРИ ІЗ ПЕРШОДЖЕРЕЛ!

Аби не залишитись ошуканими, експерти закликають дізнаватись інформацію про вибори із першоджерел.  Перелік сайтів, де  можна отримати додаткову інформацію про вибори та об’єднані територіальні громади?

  1. Центральна виборча комісія – http://www.cvk.gov.ua.
  2. Система онлайн-навчання «Виборком» – www.vyborkom.org/
  3. Місцеві вибори в територіальних громадах – http://info-vybory.in.ua
  4. Верховна Рада України. Законодавство України –https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/index
  5. Децентралізація влади – https://decentralization.gov.ua
  6. Асоціації міст України – https://www.auc.org.ua
  7. Інститут громадянського суспільства – https://www.csi.org.ua/

ПЕРЕВІРИТИ СЕБЕ У СПИСКУ ВИБОРЦІВ!

Як діяти, щоб захистити свій голос і таки проголосувати у день виборів? Найперше, потрібно перевірити, чи є ви у списку виборців. Це можна зробити кількома способами.

1. Перевірити свої дані в іменному запрошенні на вибори.
2. Перевірити свої дані у списку виборців (надається для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії, за зареєстрованим місцем вашого проживання). 
3. Дізнатися, чи включені ви до списку виборців на дільниці, за котрою закріплені. Це можливо зробити у будь-який робочий день. Задля цього потрібно із паспортом прийти до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації.
4. Перевірити, чи є ви у списку виборців за допомогою мережі Інтернет (не виходячи з домівки). Для цього вам потрібно відвідати сторінку Державний реєстр  виборців (https://www.drv.gov.ua).

ВАЖЛИВО ПРО НЕПРАВОМІРНУ ВИГОДУ ЗА РЕАЛІЗАЦІЮ СВОГО ВИБОРЧОГО ПРАВА!

Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцем для себе чи третьої особи неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення будь-яких дій, пов’язаних з реалізацією свого виборчого права, караються штрафом або виправними роботами або ж навіть обмеженням волі.

ТИМЧАСОВА ЗМІНА МІСЦЯ ГОЛОСУВАННЯ

Якщо у зв’язку з навчанням, роботою чи іншої причини виборець не може проголосувати на виборах Президента України 31 березня 2019 року за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування. Для цього необхідно знайти Державний реєстр виборців (як правило, вони знаходяться в приміщеннях районних держадміністрацій).

При поданні заяви громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для громадян України – військовослужбовців документом, який пред’являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. До таких документів можна віднести довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та інші.

Таку заяву можна податине пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, тобто до 25 березня 2019 року включно.

Інформація надана у рамках реалізації проекту «Я маю право голосу!».

Залишити коментар

Вгору
Перейти до панелі інструментів