Працівники бібліотек району та ОТГ обговорювали питання ролі та місця бібліотек в умовах децентралізації під час виїзного районного семінару

«Роль і місце публічної бібліотеки в умовах децентралізації» –

тема цьогорічного виїзного районного семінару бібліотечних працівників, який відбувся в середу, 29.05.2019 р., у незвичному форматі.
Бібліокараван з працівників Сторожинецької ЦБС та Сторожинецької ОТГ здійснив подорож у бібліотечні установи ОТГ, де на кожній зупинці було організовано різноманітні заходи та обмін досвідом .

1 зупинка. «Бібліотека – центр краєзнавства»

Висококваліфіковані фахівці бібліотечної справи с.Бобівці креативно й гарно презентували свою бібліотеку як культурний центр села та берегиню звичаїв та традицій краю у формі слайд-презентації. Наочне оформлення краєзнавчої світлиці та окремо виділеного краєзнавчого фонду (як і всієї бібліотеки в цілому) є зразком краєзнавчого напрямку діяльності бібліотечної установи. Бібліотекарі району побачили багато цікавих і ефективних форм краєзнавчої роботи, що неодмінно використають у своїй роботі.

2 зупинка. « Бібліотечний фонд – як джерело інформації»

Півстолітній досвід бібліотечної роботи у поєднанні із сучасними знаннями молодого фахівця бібліотекарів с.Костинці позитивно вплинуло на роботу книгозбірні. Отримавши просторе світле приміщення, бібліотекарі створили приємний затишний осередок інформації та дозвілля, куди мешканці громади приходять із задоволенням. З колегами району бібліотечні працівники с.Костинці ділилися досвідом розстановки книжкового фонду за універсальною десятковою класифікацією.

3 зупинка. «Співпраця із закладами та установами села»


Конкретно і лаконічно досвідом співпраці з установами населеного пункту поділилася бібліотекар с.Ясени. Учасники семінару з вуст директора місцевого навчального закладу почули як саме бібліотека села сприяє вихованню духовно розвиненої особистості, як важливо розуміти значення книги і бібліотеки в житті кожної дитини.

4 зупинка. « Креативні форми роботи з читачами – дітьми»

Для розкриття одного з основних напрямків роботи бібліотеки – робота з читачами-дітьми – бібліотечний працівник с. Слобода-Комарівці підійшла дуже відповідально (як і до всієї роботи взагалі). Своїм колегам бібліотекар запропонував взяти участь разом з читачами бібліотеки у бібліотечному квесті « В країні BOOK- ляндії” та літературному челенджі «Літо зустрічаємо – книжку читаємо». Під час заходу вели мову про актуальне питання сьогодення – питання булінгу серед підлітків.

5 зупинка. «Інформаційно – довідкова робота бібліотеки»

Що значить вчасно доведена інформація до членів громади? Яким чином оперативно донести її до жителів села? В якій формі можна донести до людей важливу інформацію? Що саме цікавить ту чи іншу людину? Джерела необхідної інформації – відповіді на ці всі запитання знає і своїми знаннями поділилася з колегами району завідувач бібліотеки с. Комарівці.

6 зупинка. «Інноваційні форми роботи бібліотеки з використанням ІТ»

З появою у бібліотеці с.Панка ІТ-технологій користувачі цієї книгозбірні отримали можливість використовувати досить широкий спектр послуг: отримання консультацій пенсійного фонду, розклад руху видів транспорту та замовлення-купівля квитків (в тому числі в театр), реєстрація на ЗНО, перелік та адреси медичних установ та вищих навчальних закладів, запис до електронної черги міграційної служби, замовлення товарів через інтернет-магазини і реалізація свого товару через інтернет та багато-багато інших послуг, які дають право вважати бібліотеку с.Панка єдиним безкоштовним центром інформації, центром надання потрібних, наближених до людей послуг, центром відпочинку і дозвілля жителів села.

Бібліотечні працівники дуже старанно готувалися до зустрічі гостей. У кожному селі з учасниками виїзного семінару спілкувалися керівники старостатів, що свідчить про їхнє розуміння значення і місця бібліотечних установ у житті громади.
 Щира подяка всім бібліотечним працівникам і старостам сіл Сторожинецької ОТГ, котрі показали і вкотре продемонстрували, що сьогодні бібліотека – це не тільки місце, де отримують і видають книги, а єдиний безкоштовний центр громади, який збирає довкола себе освічених, мислячих, духовно розвинених членів суспільства!

Залишити коментар

Вгору
Перейти до панелі інструментів