Професія на все життя: відзначення 70-річного Ювілею Заслуженого працівника культури України Тетяна Іларіївни Ковбан

З-поміж найбільших багатств людства, створених природою і зроблених людськими руками, чи не найістотніше – це книга, в якій віддзеркалено ввесь людський поступ і духовний світ людини. Саме професії бібліотекаря присвятила своє життя Теофіла Іларіївна Ковбан, яка 1 вересня відзначає свій мудрий 70-літній ювілей.

З 1983 по 2014 роки Теофіла Іларіівна Ковбан очолює колектив Сторожинецької централізованої бібліотечної системи. Упродовж роботи на посаді директора ЦБС успішно співпрацювала з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, брала активну участь у культурно-мистецькому та громадському житті району та області, забезпечувала належні умови праці для бібліотечних працівників районної бібліотеки та сільських філій. Завдяки Т.І. Ковбан у 1995 році бібліотеку було переведено у нове просторе приміщення.

Навіть у найважчі економічні часи їй вдалося зберегти не тільки досвідчені кадри, мережу, але й поповнювати бібліотечні фонди. Під час її керування неодноразово на базі районної бібліотеки та сільських філій організовувались творчі вечори-зустрічі з провідними літераторами краю, різноманітні конкурси, літературно-мистецькі заходи.

У 1998 році Теофіла Іларіївна стала переможцем республіканського огляду роботи культурно-освітніх установ. Вона завжди розуміла, що бібліотекам потрібні зміни, що вони мають крокувати в ногу з часом. І саме під керуванням Т.І. Ковбан Сторожинецька ЦБС однією із перших в області почала впроваджувати інноваційні технології та новітні методи роботи.

У 2007 році в ЦРБ створено локальну мережу Інтернет, а згодом Інтернет-центр, що стало можливим завдяки  перемозі у конкурсі «Інтернет для читачів публічних бібліотек» (LEAP- VІ), зорганізованим Посольством США в Україні. Для людей з обмеженими фізичними можливостями у РБНК було обладнано філію Інтернет-центру центральної районної бібліотеки, а ЦРБ, РДБ та 4 сільські бібліотеки-філії отримали перемогу у конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг вільного доступу до Інтернету у рамках програми «Бібліоміст».

За її керівництва оновлено «Бібліобус», адже послуга «Сучасна мобільна бібліотека на колесах» є досить ефективною формою залучення читачів до бібліотеки..

Саме Теофіла Іларіївна доклала максимум зусиль для того, щоб творчі особистості, вихідці Сторожинеччини, стали відомими в Україні й поза її межами, зініціювавши серію видань під назвою «Літературно-мистецька Сторожинеччина» , перший випуск якого вийшов у 2006 році.

Нині Теофіла Іларіївна – провідний редактор організаційно-методичного відділу ЦРБ, її творча енергія не згасає, Теофіла Іларіївна є автором-укладачем другого випуску довідника «Літературно-мистецька Сторожинечччина», а також біобіліографічних довідників: «Василь Кожелянко», «Елеонора Скіпор», «Марія Гулей», «Мірча Мінтенко» та біобібліографічних нарисів про митців краю Петра Олара і Аркадія Опайця тощо. Сподіваємося, що дослідження творчості плеяди видатних буковинців продовжиться надалі.

Особливим багатством нашого краю завжди були і будуть творчі, талановиті, досвідчені, висококваліфіковані спеціалісти, безмежно віддані своїй  справі. Теофіла Іларіївна – не виняток.

       Тож, шановна  Тетяно  Іларіївно,

        нехай сплетуться у квіткові грона

        слова подяки  й щирої хвали,

        бо стільки літ Ви ЦБС району

        так вміло, чітко, впевнено вели.

З роси і води Вам на довгії й многії літа!

 

Віншування ювілярки у стінах бібліотеки
Залишити коментар

Вгору
Перейти до панелі інструментів